„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Nurek na pustyni

TURCJA: Więzienie dla dziennikarzy

Can Dündar, były redaktor naczelny dziennika „Cumhuriyet”, w Turcji skazany za szpiegostwo, obecnie ukrywa się w Niemczech. Can Dündar, były redaktor naczelny dziennika „Cumhuriyet”, w Turcji skazany za szpiegostwo, obecnie ukrywa się w Niemczech. EPA / PAP
Dla tureckich dziennikarzy zagrożeniem jest już nie tylko mówienie czy pisanie tego, co myślą. Ale również relacjonowanie tego, co sądzą miliony Turków.
materiały prasowe

Wyrok w sprawie Cana Dündara to wielki cios dla niezależnego dziennikarstwa – oświadczył kilkanaście dni temu szef niemieckiego MSZ Heiko Maas. Odpowiedź była natychmiastowa: „Can Dündar został skazany za szpiegostwo i działalność na rzecz organizacji terrorystycznej. Nazywanie go dziennikarzem (…) jest obrazą dla wszystkich prawdziwych dziennikarzy. Zamiast popierać jego przestępstwa, nasi partnerzy powinni dokonać jego ekstradycji do Turcji” – napisał na Twitterze Fahrettin Altun.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Nurek na pustyni"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021