„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Taka już jestem

Ambasador Georgette Mosbacher o końcu swojej misji w Polsce

Georgette Mosbacher Georgette Mosbacher Piotr Molęcki / EAST NEWS
Rozmowa z kończącą misję w Polsce ambasador USA Georgette Mosbacher.
„Polityka to zajęcie nie dla czyścioszków. Nie oczekiwałam, że wszyscy się ze mną będą zgadzać. Sama w życiu tego nigdy nie zaznałam.”EAST NEWS „Polityka to zajęcie nie dla czyścioszków. Nie oczekiwałam, że wszyscy się ze mną będą zgadzać. Sama w życiu tego nigdy nie zaznałam.”

ADAM SZOSTKIEWICZ: – Jakie wrażenie wywołał na pani atak radykalnych zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol, symbol amerykańskiej demokracji?
GEORGETTE MOSBACHER: – Wydarzenia na Kapitolu nie odzwierciedlają tego, kim jako Amerykanie jesteśmy ani za czym się opowiadamy. Wraz z nastaniem świtu Kongres zakończył pracę nad zatwierdzeniem woli narodu. Mój przyjaciel Joe Biden to przyzwoity człowiek. 20 stycznia zostanie zaprzysiężony jako kolejny prezydent.

Sercem jestem z rodzinami tych, którzy stracili życie.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Taka już jestem"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021