„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Uganda: kwestia pokoleń

Ugandyjczycy nie znają innego prezydenta niż występujący w charakterystycznym kapeluszu 76-letni weteran dawnej wojny domowej. Ugandyjczycy nie znają innego prezydenta niż występujący w charakterystycznym kapeluszu 76-letni weteran dawnej wojny domowej. AFP / EAST NEWS

Rezultat sfałszowanych wyborów w 46-mln Ugandzie to szósta z rzędu kadencja rządzącego od 35 lat prezydenta Yoweriego Museveniego i areszt domowy dla jego głównego rywala Bobiego Wine’a, popularnego muzyka reggae i posła. Wine z oblężonej przez żołnierzy z długą bronią posesji informował o bezpośrednim zagrożeniu życia. Rzecznik sił zbrojnych objaśniał, że mundurowi strzegą opozycyjnego polityka przed wyjściem na zewnątrz, by nie spotkało go tam coś złego.

Głosowanie ustawiono metodami klasycznymi dla afrykańskich fasadowych demokracji.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020