Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Laboratorium Izrael

Żywe laboratorium

Izraelczycy już wkrótce będą mieli również własną szczepionkę. Pracuje nad nią Instytut Biologiczny w Ness Zionie. Izraelczycy już wkrótce będą mieli również własną szczepionkę. Pracuje nad nią Instytut Biologiczny w Ness Zionie. DPA / PAP
Nigdzie na świecie szczepienia na covid nie przebiegają tak szybko jak w Izraelu. Ale bardziej niż ze skutecznych procedur wynika to z elastyczności i z osobistych pobudek premiera Netanjahu, któremu łatka bohatera narodowego pozwoliłaby przetrwać w polityce.
Premier Netanjahu obiecał, że cały Izrael będzie zaszczepiony do końca marca. I tak pewnie będzie.EAST NEWS Premier Netanjahu obiecał, że cały Izrael będzie zaszczepiony do końca marca. I tak pewnie będzie.

Największe laboratorium firmy Pfizer jest wielkości województwa zachodniopomorskiego. Ale zamieszkuje je ponad 9 mln osób. Teren otoczony jest najlepiej strzeżonymi granicami na świecie, a od początku pandemii mogą do niego wjechać w zasadzie tylko Izraelczycy. Izrael, bo o nim mowa, w zamian za pierwszeństwo w kolejce przekonał firmę Pfizer produkującą szczepionki przeciwko Covid-19, że Izrael mógłby być polem doświadczalnym, na którym będzie można uzyskać szczegółowe dane na temat efektywności leku i ewentualnych powikłań.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Laboratorium Izrael"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?