Świat

Laboratorium Izrael

Żywe laboratorium

Izraelczycy już wkrótce będą mieli również własną szczepionkę. Pracuje nad nią Instytut Biologiczny w Ness Zionie. Izraelczycy już wkrótce będą mieli również własną szczepionkę. Pracuje nad nią Instytut Biologiczny w Ness Zionie. DPA / PAP
Nigdzie na świecie szczepienia na covid nie przebiegają tak szybko jak w Izraelu. Ale bardziej niż ze skutecznych procedur wynika to z elastyczności i z osobistych pobudek premiera Netanjahu, któremu łatka bohatera narodowego pozwoliłaby przetrwać w polityce.
Premier Netanjahu obiecał, że cały Izrael będzie zaszczepiony do końca marca. I tak pewnie będzie.EAST NEWS Premier Netanjahu obiecał, że cały Izrael będzie zaszczepiony do końca marca. I tak pewnie będzie.

Największe laboratorium firmy Pfizer jest wielkości województwa zachodniopomorskiego. Ale zamieszkuje je ponad 9 mln osób. Teren otoczony jest najlepiej strzeżonymi granicami na świecie, a od początku pandemii mogą do niego wjechać w zasadzie tylko Izraelczycy. Izrael, bo o nim mowa, w zamian za pierwszeństwo w kolejce przekonał firmę Pfizer produkującą szczepionki przeciwko Covid-19, że Izrael mógłby być polem doświadczalnym, na którym będzie można uzyskać szczegółowe dane na temat efektywności leku i ewentualnych powikłań.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Laboratorium Izrael"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021