Świat

Wolność dla Nawalnego

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. AP Photo/Dmitri Lovetsky / EAST NEWS

W ostatni weekend rosyjskie władze pierwszy raz oficjalnie przyznały, że wiedzą, kto to jest Aleksiej Nawalny. Ale potrzeba było do tego największych od kilkunastu lat protestów w ponad stu rosyjskich miastach. Były one odpowiedzią na aresztowanie lidera rosyjskiej opozycji zaraz po powrocie z Niemiec, gdzie dochodził do siebie po próbie otrucia go przez rosyjskie służby. W sobotę na ulice wyszło ponad 40 tys. Rosjan: od liberałów do nacjonalistów. Władze mówią o zaledwie 4 tys. demonstrantów, ale jednocześnie oficjalne dane – o ponad 3,5 tys.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021