Świat

Sputnik ląduje na Węgrzech

Rosja ogłosiła zakończenie prac nad szczepionką Sputnik light, przeznaczoną dla zagranicy, która ma 85 proc. skuteczności. Rosja ogłosiła zakończenie prac nad szczepionką Sputnik light, przeznaczoną dla zagranicy, która ma 85 proc. skuteczności. Alexander Nemenov/AFP / EAST NEWS

Węgry w ramach dobrych stosunków z Rosją jako pierwszy i jak dotąd jedyny kraj Unii zatwierdziły do stosowania rosyjską szczepionkę Sputnik V. Minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó pojechał do Moskwy uzgodnić szczegóły dostaw. Europejska Agencja Leków (EMA) ma się wypowiedzieć w sprawie dopuszczenia Sputnika w lutym. Na słowa krytyki, że łamią solidarność i wychodzą przed szereg, Węgrzy tłumaczą, że szukają skutecznych szczepionek ze wszystkich źródeł, zwłaszcza po „frustrujących doświadczeniach” z Pfizerem-BioNTechem, który bez uprzedzenia zmniejszył dostawy.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Nagroda Architektoniczna. Zobacz finalistów i zagłosuj!

Nagrodę przyznajemy już po raz dziesiąty! Zachęcamy do obejrzenia dziesiątki finałowych projektów i wzięcia udziału w naszym dorocznym plebiscycie dla czytelników.

Redakcja
13.04.2021