Świat

Republikanie stawiają na Trumpa

70–80 proc. republikańskich wyborców nadal wielbi Trumpa i uważa, że w wyborach ukradziono mu zwycięstwo. 70–80 proc. republikańskich wyborców nadal wielbi Trumpa i uważa, że w wyborach ukradziono mu zwycięstwo. Getty Images

Po szturmie na Kapitol zdawało się przez chwilę, że Republikanie zerwą z Donaldem Trumpem. Przywódcy partii w Kongresie: Mitch McConnell w Senacie i Kevin McCarthy w Izbie Reprezentantów, potępili atak i przyznali, że to prezydent był za niego odpowiedzialny. McConnell sugerował, że gotów jest poprzeć impeachment Trumpa, co stwarzało nadzieję, że pójdzie za nim dość jego partyjnych kolegów, aby uznać byłego prezydenta winnym podżegania do buntu i uniemożliwić mu start w wyborach w 2024 r. Okazało się to złudzeniem.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021