Świat

Wesoło aż strach

NIEMCY: Jak wirus pożarł karnawał

W zeszłym roku wirus karnawału pożerał koronawirusa, w tym roku pandemia wygrała i pochody odwołano we wszystkich niemieckich landach. W zeszłym roku wirus karnawału pożerał koronawirusa, w tym roku pandemia wygrała i pochody odwołano we wszystkich niemieckich landach. DPA / PAP
Czy można pozostać normalnym bez odrobiny szaleństwa? – pytają miłośnicy największego karnawału w Niemczech, który w tym roku został pokonany przez koronawirusa.
Karnawał w Kolonii, 2019 rok.Raimond Spekking/Wikipedia Karnawał w Kolonii, 2019 rok.

Rok temu, podczas karnawałowego pochodu w Düsseldorfie, na jednej z dowcipnych, paradnych platform piękny „wirus karnawału” pożerał ze smakiem mniej urodziwego wirusa Covid-19. Minął rok i role się odwróciły: Covid okazał się niestrawny i teraz bez żenady konsumuje karnawał.

Raz w roku mieszkańcy Niemiec, głównie południowych i zachodnich, zwłaszcza nad Renem, przełamują swoją naturę i zapominają o codziennej dyscyplinie, zwierzchnikach, porządku, regulaminach, a później (po drinkach) nawet o policji.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Wesoło aż strach"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021