Świat

Wesoło aż strach

NIEMCY: Jak wirus pożarł karnawał

W zeszłym roku wirus karnawału pożerał koronawirusa, w tym roku pandemia wygrała i pochody odwołano we wszystkich niemieckich landach. W zeszłym roku wirus karnawału pożerał koronawirusa, w tym roku pandemia wygrała i pochody odwołano we wszystkich niemieckich landach. DPA / PAP
Czy można pozostać normalnym bez odrobiny szaleństwa? – pytają miłośnicy największego karnawału w Niemczech, który w tym roku został pokonany przez koronawirusa.
Karnawał w Kolonii, 2019 rok.Raimond Spekking/Wikipedia Karnawał w Kolonii, 2019 rok.

Rok temu, podczas karnawałowego pochodu w Düsseldorfie, na jednej z dowcipnych, paradnych platform piękny „wirus karnawału” pożerał ze smakiem mniej urodziwego wirusa Covid-19. Minął rok i role się odwróciły: Covid okazał się niestrawny i teraz bez żenady konsumuje karnawał.

Raz w roku mieszkańcy Niemiec, głównie południowych i zachodnich, zwłaszcza nad Renem, przełamują swoją naturę i zapominają o codziennej dyscyplinie, zwierzchnikach, porządku, regulaminach, a później (po drinkach) nawet o policji.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Wesoło aż strach"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021