Świat

Źle wyszło, dorogoj Żozep

Od lewej: Josep Borrell i Siergiej Ławrow na konferencji prasowej w Moskwie. Od lewej: Josep Borrell i Siergiej Ławrow na konferencji prasowej w Moskwie. Getty Images

Aleksiej Nawalny posiedzi tyle, ile trzeba. Już odwiesili mu wyrok za rzekomą defraudację pieniędzy na szkodę firmy kosmetycznej Yves Rocher. Teraz sądzą go za „obrażanie” weterana II wojny światowej, który wziął udział w propagandowym filmiku przygotowanym przez władze. W zanadrzu są inne sprawy, za które należy się odsiadka. Nawalny miał na przykład „okraść” swoją własną Fundację (wyrok nawet do 10 lat). A może okazać się, że jest szpiegiem. Sam Władimir Putin oznajmił, że materiały mówiące, że to FSB stało za akcją otrucia opozycjonisty, pochodzą „nie z żadnego dziennikarskiego śledztwa”, a wprost z CIA.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021