Świat

Ciężki covid u sąsiadów

Czeska policja całodobowo kontroluje ruch pojazdów. Czeska policja całodobowo kontroluje ruch pojazdów. David Tanecek/CTK / PAP

Słowacja wykonuje prawie milion testów tygodniowo, utrzymuje bardzo sztywne restrykcje, ogranicza ruch międzynarodowy i przywraca kontrole na granicach. Mimo to wirus szaleje, a ostatnia tygodniowa liczba zgonów z powodu Covid-19 była tam – proporcjonalnie do populacji – najwyższa na świecie. Na milion mieszkańców przypadało prawie 18 ofiar śmiertelnych, blisko dwa razy więcej niż w Wielkiej Brytanii. Słowacy boją się patrzeć w najbliższą przyszłość, bo na granicy stabilności jest ich służba zdrowia.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

56. Czy tzw. żołnierze wyklęci są powodem do dumy?

Rafał Wnuk
10.07.2018