Świat

Mars i uwięziona księżniczka

Zdjęcie Marsa zrobione przez arabską sondę Al Amal. Zdjęcie Marsa zrobione przez arabską sondę Al Amal. AN

Udana próba z sondą kosmiczną Al Amal, Nadzieja, która 9 lutego weszła na orbitę Marsa i przesłała serię wspaniałych fotografii, została w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które stoją za tym sukcesem, odnotowana z euforią. Jako pionierski krok całego świata arabskiego. Rakieta nośna była japońska, myśl techniczna w dużym stopniu amerykańska, ale prestiż przypadł ZEA. Emiraty wkrótce znów zdobyły zainteresowanie, tym razem za sprawą dubajskiej księżniczki Latify, uwięzionej w areszcie domowym od 2018 r.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

56. Czy tzw. żołnierze wyklęci są powodem do dumy?

Rafał Wnuk
10.07.2018