Świat

Książęta Persji

Jak żyją dzieci reżimowych przywódców

Na obu zdjęciach Sasha Sobhani, playboy i gwiazda Instagrama. Na obu zdjęciach Sasha Sobhani, playboy i gwiazda Instagrama. Instagram
Pławiące się w obscenicznym bogactwie dzieci dawnych rewolucjonistów stały się zagrożeniem dla reżimu swoich ojców. Nie tylko moralnym, ale też egzystencjalnym.
Wnuczka Chomeiniego Atefeh Eshraghi (z prawej) lubi luksusy, jej znajomi też.Instagram Wnuczka Chomeiniego Atefeh Eshraghi (z prawej) lubi luksusy, jej znajomi też.

Etap życia reżimu można rozpoznać m.in. po tym, jak traktuje swoje dzieci – twierdzi Francis Fukuyama w swojej książce „Ład polityczny”. Stawia tam tezę, że rewolucje – zgodnie z tym, co mówił Danton – „pożerają swoje dzieci”, ale tylko na początku. Wraz ze spadkiem rewolucyjnego żaru w pewnym momencie już żadne słowa nie są w stanie przykryć faktu, że rewolucja rewolucją, ale to interesy osobiste i rodzina są ostatecznie ważniejsze.

Opalone kobiety ubrane wyłącznie w sznurki, za każdym razem inne ferrari i najdroższy szampan.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Świat; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Książęta Persji"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021