Świat

Frakcja wyrzutków

Matteo Salvini, Viktor Orbán i Mateusz Morawiecki. Matteo Salvini, Viktor Orbán i Mateusz Morawiecki. EPA / PAP

Ubiegłotygodniowe spotkanie liderów europejskiej skrajnej prawicy w Budapeszcie – Matteo Salviniego, Viktora Orbána i Mateusza Morawieckiego – to formalny początek rozmów o wspólnej frakcji w europarlamencie, bo dotąd każde z ugrupowań – PiS, Fidesz i włoska Liga – było w innej. Możliwość przetasowania otworzyła się trzy tygodnie temu, gdy 11 europosłów Fideszu wyszło (a w zasadzie zostało wyrzuconych) z Europejskiej Partii Ludowej – największej centroprawicowej frakcji w europarlamencie.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021