Świat

Premier trafiony Sputnikiem

Eduard Heger Eduard Heger EPA / PAP

Nasz sąsiad Słowacja ma nowego premiera Eduarda Hegera, dotychczasowego ministra finansów. Poprzednik, Igor Matovič, podał się do dymisji po miesięcznym kryzysie wywołanym potajemnym zakupem rosyjskiej szczepionki Sputnik V, niedopuszczonej do stosowania na terenie Unii. Witał pierwszą dostawę uroczyście na lotnisku, wcześniej zamówił 2 mln dawek, o czym jednak nie poinformował ani koalicjantów, ani obywateli. Wybuchł skandal, a Matovič ugiął się pod żądaniami partnerów koalicyjnych i wobec perspektywy przedterminowych wyborów.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021