Świat

Japonia ma J-Anon

Większość Japończyków uważa, że dzieciom będzie się wiodło gorzej niż im. Większość Japończyków uważa, że dzieciom będzie się wiodło gorzej niż im. Kim Kyung-Hoon/Reuters / Forum

Japonia często przejmuje mody z Ameryki, jedną z nowszych jest adoracja dla Donalda Trumpa, zwłaszcza odkąd przegrał wybory. Były tu nawet manifestacje pod japońską wersją hasła „Stop the steal”, piętnujące „ukradzione wybory”. Żywiołowo rozwija się też japońska wersja ruchu QAnon, nazywana tu J-Anon, gdzie Trump, według jej zwolenników, jest pozytywnym bohaterem, walczącym ze światowym tajnym spiskiem pedofilów czczących szatana. Japońska odnoga tego ruchu zdobywa zwolenników spośród rozmaitych grup i tendencji, od skrajnej prawicy i rewizjonistów historii (głoszących np.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021