Świat

Znów gorący Donbas

Rosyjskie wzmożenie to reakcja na kolejną próbę Kijowa wyczyszczenia kraju z rosyjskich wpływów. Rosyjskie wzmożenie to reakcja na kolejną próbę Kijowa wyczyszczenia kraju z rosyjskich wpływów. Oleksandr Klymenko/Reuters / Forum

W ten weekend zginął w Donbasie kolejny ukraiński żołnierz. To już 27. ofiara konfliktu na wschodzie Ukrainy od początku roku. Kijów wiąże to z nadzwyczajną koncentracją rosyjskich wojsk tuż po drugiej stronie granicy – amerykański Departament Stanu mówi o dodatkowych 85 tys. żołnierzy – największej od 2014 r., gdy przy wsparciu lokalnych separatystów Rosja napadła na Ukrainę, odbierając jej Krym. Moskwa twierdzi, że to „rutynowe manewry” i sprawa wewnętrzna Rosji, ale Kijów ostrzega przed kolejną inwazją.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021