Świat

Kuba bez Castro

Miguel Diaz-Canel Miguel Diaz-Canel Ariel Ley/AFP / EAST NEWS

Po 60 latach kończy się na Kubie epoka Castro. 89-letni Raul Castro, brat zmarłego w 2016 r. Fidela, przywódcy rewolucji, który zastąpił go wpierw jako prezydent, a później, co ważniejsze, sekretarz generalny partii komunistycznej, ostatecznie rezygnuje z tej funkcji. Odchodzą także ostatni przedstawiciele starej gwardii, wśród nich numer dwa w partii, 90-letni Ramón Machado Ventura. Raul też odchodził etapami: w 2016 r. prezydentem został Miguel Diaz-Canel, dziś ledwie 60-latek, dosyć bezbarwny aparatczyk, absolutnie bez charyzmy Fidela, której też Raul nie posiadał za wiele, miał za to nazwisko; mówiło się o braciach: „serce i pięść rewolucji”.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Bez sutanny jesteś nikim. Tak się żyje w seminarium duchownym

Rozmowa z Robertem Samborskim, autorem książki „Sakrament obłudy”, o życiu wewnętrznym seminariów duchownych.

Joanna Podgórska
19.09.2021