Świat

Biden–Putin: ostro przed szczytem

Joe Biden Joe Biden Kevin Lamarque / Reuters / Forum

W odpowiedzi na koncentrację wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą i kampanię elektronicznej ingerencji w wybory w USA Joe Biden ogłosił sankcje na Rosję oceniane jako najostrzejsze od aneksji Krymu. Ukarane zostały firmy technologiczne zaangażowane w kampanię dezinformacji i osoby związane z agresją na Ukrainie. Wydalono dyplomatów-szpiegów z ambasady w stolicy USA (później fala usuwania rosyjskich dyplomatów i retorsji Kremla przetoczyła się też przez Warszawę i Pragę) i oskarżono rosyjski wywiad o hakowanie software’u firmy SolarWinds w celu masowej cyberinfiltracji amerykańskiego rządu i biznesu.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021