Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Indie: wołanie o tlen!

Tegoroczne święto Kumbh Mela: miliony wiernych oczyszczają się w wodach Gangesu. Tegoroczne święto Kumbh Mela: miliony wiernych oczyszczają się w wodach Gangesu. EPA / PAP
Indie wcześnie i bardzo brutalnie wprowadziły lockdown, po wrześniowym szczycie zakażeń stosunkowo szybko przyszło wypłaszczenie krzywych – i odtrąbiono sukces. P

Główny ciężar światowych zmagań z pandemią wzięły teraz na siebie Indie. Liczba zgłaszanych zakażeń przekroczyła tu rekordowe 350 tys. dziennie – i ponad 3 tys. zmarłych (na 1,4 mld ludności). Ale nawet te dane nie oddają grozy sytuacji. Jeszcze w grudniu duże badania przesiewowe w całym kraju wykryły, że 21 proc. populacji ma przeciwciała, a więc przeszło chorobę, podczas gdy według zgłoszeń miało zachorować tylko 1 proc. Hindusów. Te dysproporcje potwierdzają inne analizy: liczba zakażeń jest nawet 30 razy większa niż w statystykach.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022