Świat

Indie: tlen i ogień

Delhi, stosy pogrzebowe. Delhi, stosy pogrzebowe. Danish Siddiqui/Reuters / Forum
Dały o sobie znać wszystkie zapóźnienia i nierówności.

Co trzy dni przybywa w Indiach milion zgłoszonych covidowych zakażeń, więcej niż gdziekolwiek na świecie, i oficjalnie codziennie 4 tys. zmarłych, którą to liczbę według wielu ekspertów należałoby pomnożyć przez 20 czy nawet 30. Od końca marca obie statystyki pną się pionowo w górę, a walka z epidemią weszła w nerwową chaotyczną fazę. Według relacji z dużych miast jest też rodzaj psychozy: wiele osób boi się wyjść z domu. Praktycznie załamał się publiczny system szpitalny (w spokojniejszych czasach lekarz przypadał na 20 tys.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021