Świat

Szalupy Fideszu

Viktor Orbán Viktor Orbán Bernadett Szabo / Reuters / Foreign Policy
Krytycy autokratycznych porządków Orbána twierdzą, że na serio zaczyna liczyć się z porażką.

Viktor Orbán wreszcie ma z kim przegrać. Tej wiosny – na rok przed wyborami – zjednoczona węgierska opozycja utrzymuje niewielką sondażową przewagę nad rządzącym Fideszem. Dla Orbána, premiera od 2010 r., to sytuacja nowa, wcześniej przychodziło mu konkurować z rywalami rozproszonymi i słabymi. Tym razem zwycięstwo może okazać się niemożliwe albo będzie wymagało poważnej gimnastyki. Krytycy autokratycznych porządków Orbána twierdzą, że na serio zaczyna liczyć się z porażką i stąd motywacja do przejęcia przez partię kontroli nad kilkunastoma uczelniami wyższymi i częścią majątku firm państwowych.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021