Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Destynacja raj

ZANZIBAR: Najazd Słowian

W Polsce Zanzibar znany jest chyba głównie z wakacyjnych pobytów celebrytów W Polsce Zanzibar znany jest chyba głównie z wakacyjnych pobytów celebrytów Shutterstock
Tanzański archipelag Zanzibar wyrósł na hit pandemicznych urlopów i ulubioną miejscówkę polskich celebrytów. Ale jakim kosztem?
Lech Mazurczyk/Polityka

Trzeba było śmierci tanzańskiego prezydenta w połowie marca – oficjalnie John Magufuli zmarł na serce, plotka mówi, że na powikłania po covidzie – i zgonu wiceprezydenta autonomicznego Zanzibaru (covid potwierdzony) oraz wezbrania tegorocznej fali zachorowań, by dopiero 4 maja nowa prezydent Samia Suluhu Hassan, z pochodzenia Zanzibarka, wprowadziła jakiekolwiek środki zaradcze. Sama czasami nosi maseczkę i przyznaje, że nie da się dłużej ignorować rzeczywistości.

W szpitalach instalowane są aparaty tlenowe.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Destynacja raj"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014