Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Macrorozwód

Macrorozwód państwa Gatesów

Z wizytą w Mozambiku, gdzie fundacja sfinansowała akcję szczepienia dzieci na malarię. Z wizytą w Mozambiku, gdzie fundacja sfinansowała akcję szczepienia dzieci na malarię. EPA / PAP
Po 27 latach zgodnego małżeństwa Bill i Melinda Gatesowie – najbogatsza para świata – rozchodzą się. Czy rozejdą się również ich pieniądze?
Bill i Melinda GatesowieOli Scarff/Getty Images Bill i Melinda Gatesowie

To rozstanie to jedna z bardziej depresyjnych wiadomości, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w mediach. Bill i Melinda Gates, z majątkiem szacowanym na 130 mld dol., wiedli ciekawe życie, podróżując po świecie, żeby doglądać swojej działalności charytatywnej. Przez ostatnie dwie dekady uratowali życie milionom ludzi (dosłownie, a nie w przenośni). Szczęśliwie wychowali trójkę zdrowych dzieci i przez 27 lat małżeństwa byli parą niekontrowersyjną, pozytywną, zgodną i pogodną.

Zdecydowanie wyróżniali się normalnością w klubie bezwzględnych kapitalistów, takich jak Jeff Bezos (190 mld), oskarżany o wykorzystywanie pracowników Amazona, i ekscentryków, jak Elon Musk (163 mld), który wystrzelił swój samochód w przestrzeń kosmiczną, planuje kolonię na Marsie, a syna spłodzonego z kanadyjską piosenkarką popową nazwał X Ć A-12.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Macrorozwód"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014