Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Macrorozwód

Macrorozwód państwa Gatesów

Z wizytą w Mozambiku, gdzie fundacja sfinansowała akcję szczepienia dzieci na malarię. Z wizytą w Mozambiku, gdzie fundacja sfinansowała akcję szczepienia dzieci na malarię. EPA / PAP
Po 27 latach zgodnego małżeństwa Bill i Melinda Gatesowie – najbogatsza para świata – rozchodzą się. Czy rozejdą się również ich pieniądze?
Bill i Melinda GatesowieOli Scarff/Getty Images Bill i Melinda Gatesowie

To rozstanie to jedna z bardziej depresyjnych wiadomości, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w mediach. Bill i Melinda Gates, z majątkiem szacowanym na 130 mld dol., wiedli ciekawe życie, podróżując po świecie, żeby doglądać swojej działalności charytatywnej. Przez ostatnie dwie dekady uratowali życie milionom ludzi (dosłownie, a nie w przenośni). Szczęśliwie wychowali trójkę zdrowych dzieci i przez 27 lat małżeństwa byli parą niekontrowersyjną, pozytywną, zgodną i pogodną.

Zdecydowanie wyróżniali się normalnością w klubie bezwzględnych kapitalistów, takich jak Jeff Bezos (190 mld), oskarżany o wykorzystywanie pracowników Amazona, i ekscentryków, jak Elon Musk (163 mld), który wystrzelił swój samochód w przestrzeń kosmiczną, planuje kolonię na Marsie, a syna spłodzonego z kanadyjską piosenkarką popową nazwał X Ć A-12.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Macrorozwód"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >