„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Szkoci swoją drogą

Nicola Sturgeon (na fot. po lewej) razem z Kaukab Stewart. Nicola Sturgeon (na fot. po lewej) razem z Kaukab Stewart. AFP / EAST NEWS

Przed zeszłotygodniowymi wyborami lokalnymi liderka szkockich nacjonalistów Nicola Sturgeon (na fot. po lewej razem z Kaukab Stewart) zapowiadała, że jeśli zdobędzie większość w edynburskim parlamencie, to zorganizuje drugie referendum w sprawie niepodległości Szkocji. 6 maja Szkockiej Partii Nacjonalistycznej (SNP) do bezwzględnej większości zabrakło jednego mandatu, ale za referendum opowiedzieli się również szkoccy zieloni, którzy będą mieli ośmiu posłów.

Zgodę na referendum musi wydać Londyn, który nie chce o tym słyszeć.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021