„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Rozejm bez przyszłości

Izrael musi coś zaproponować milionom sfrustrowanych Palestyńczyków. Izrael musi coś zaproponować milionom sfrustrowanych Palestyńczyków. Getty Images

Bilans ofiar – 12 zabitych, w tym dwoje dzieci, w Izraelu oraz 248, w tym 66 dzieci, w Strefie Gazy – pokazuje układ sił. Choć palestyńscy bojownicy mierzą w cywilów, to ich prymitywne, produkowane w garażach rakiety w większości pudłują albo są przechwytywane przez izraelską tarczę antyrakietową. Z kolei izraelskie rakiety, które lecą na gęsto zaludnioną Strefę Gazy, zawsze docierają co celu.

Po rozejmie wynegocjowanym przez Egipt izraelska armia ogłosiła, że 11-dniowa operacja zakończyła się sukcesem: udało się zniszczyć 340 wyrzutni rakietowych w Gazie oraz prawie 100 km podziemnych tuneli, którymi przemieszczają się bojownicy.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021