„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Nowa Zelandia tępi jeże

Nowa Zelandia do połowy wieku zamierza wybić wszystkie dziko żyjące ssaki z importu. Nowa Zelandia do połowy wieku zamierza wybić wszystkie dziko żyjące ssaki z importu. Shutterstock
Zwalczanie zacznie się wkrótce i potrwa rok.

Pierwszym większym obszarem wolnym od kolczastych stworzeń ma być 2 tys. ha w górach Wyspy Południowej, zwalczanie zacznie się wkrótce i potrwa rok. To pilotaż organizowany przez miejscową fundację chroniącą środowisko, która ma chrapkę na rychłe oczyszczenie w sumie 300 tys. ha. Nie słychać ani społecznego oburzenia, ani apeli o litość. Przeciwnie, jeże zwalczane są powszechnie, w handlu są pułapki mordujące złapanych, a internet oferuje zdalne szkolenia. Retoryka jest wojenna, taktykę walki szkicują naukowcy, w nastroju pospolitego ruszenia organizują się grupy sąsiedzkie, które nie dają się nabrać na widok sympatycznego pyszczka.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021