Świat

Łukaszenka nie jest szalony

Pratasiewicz dostarczał światu wszystkich możliwych informacji na temat sytuacji u naszego wschodniego sąsiada. Przez Łukaszenkę uznany został za terrorystę i wroga numer jeden. Pratasiewicz dostarczał światu wszystkich możliwych informacji na temat sytuacji u naszego wschodniego sąsiada. Przez Łukaszenkę uznany został za terrorystę i wroga numer jeden. Beata Zawrzel / Reporter
Prezydent Białorusi uznany został za państwowego terrorystę i ściągnął na siebie lawinę konsekwencji, których poznaliśmy dopiero początek.

Wiadomość o porwaniu samolotu linii Ryanair relacji Ateny–Wilno i zmuszeniu pilotów do lądowania w Mińsku przypomniała światu o białoruskiej walce o wolność.

Uprowadzenie pasażerskiego boeinga z ponad setką ludzi na pokładzie, żeby porwać jednego dwudziestoparoletniego dziennikarza, zakrawa na szaleństwo, ale nim nie jest. Raman Pratasiewicz jest kimś znacznie więcej niż dziennikarzem. Biografia podobna do naszych marcowych komandosów z 1968 r.: syn komunistycznego oficera z wydziału przygotowania ideologicznego Białoruskiej Akademii Wojskowej.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021