Świat

Komunią w Bidena

Papież Franciszek w Kongresie USA, 2015 r. Papież Franciszek w Kongresie USA, 2015 r. Getty Images

Niebawem episkopat amerykański ma debatować, czy Kościół może pozwalać na udzielanie komunii katolikom tolerującym legalną aborcję. Temat uderza w obecnego prezydenta, drugiego w historii USA katolika na tym urzędzie. Joe Biden nigdy nie krył się ze swym katolicyzmem, regularnie praktykuje, był szefem delegacji amerykańskiej na inaugurację pontyfikatu Franciszka, spotkał się z nim kilkakrotnie. Papież zadzwonił do Bidena z gratulacjami wkrótce po ogłoszeniu jego wygranej. Franciszka łączy z prezydentem zainteresowanie sprawami sprawiedliwości społecznej, solidarności międzynarodowej w walce z pandemią i kryzysem ekologicznym.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021