Świat

Kościelne kary

Papież Franciszek I Papież Franciszek I Filippo Monteforte/AFP / EAST NEWS

Po 14 latach konsultacji wewnątrzkościelnych papież Franciszek ogłosił zmiany w prawie kanonicznym dotyczącym kar za przestępstwa różnego rodzaju. Uwagę przykuły te, które odnoszą się do kar za nadużycia seksualne z udziałem duchownych i wszystkich osób pełniących funkcje w Kościele rzymskokatolickim. Zmiany doprecyzowują i dają nowe narzędzia działania. Normy dotąd obowiązujące skupiały się na obronie duchownych przed fałszywymi oskarżeniami, a nie na ofiarach. Nie doceniały, jak dewastujące mogą być te zbrodnie i jak tragiczne ich skutki dla skrzywdzonych, lokalnych społeczności i całego Kościoła.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Small talk zaczął być źródłem stresu

Dr Marzena Cypryańska-Nezlek o tym, dlaczego pogawędka o pogodzie straciła miłą neutralność i zaczęła wywoływać napięcie.

Katarzyna Kazimierowska
07.07.2020