Świat

Wakacje z certyfikatem

Do końca czerwca podobne certyfikaty zaczną wydawać wszystkie kraje unijne. Do końca czerwca podobne certyfikaty zaczną wydawać wszystkie kraje unijne. materiały prasowe
Kto chce liczyć się w walce o europejskich turystów, ten musi być elastyczny. Najdalej idą Czarnogóra, Albania i Macedonia Północna, które nie wymagają żadnych certyfikatów ani testów.

Specjalne cyfrowe zaświadczenia mają umożliwić swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej. Już od 1 czerwca siedem krajów Wspólnoty, w tym Polska, wystawia je swoim obywatelom. Dostać je mogą trzy kategorie osób: zaszczepieni przeciw koronawirusowi (dwiema dawkami lub jedną w przypadku preparatu Johnson&Johnson), ozdrowieńcy (jeśli pozytywny wynik testu mieli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy) oraz ci, którzy mają aktualny negatywny wynik testu. Na razie certyfikaty można ściągnąć w postaci pliku PDF z Internetowego Konta Pacjenta.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Small talk zaczął być źródłem stresu

Dr Marzena Cypryańska-Nezlek o tym, dlaczego pogawędka o pogodzie straciła miłą neutralność i zaczęła wywoływać napięcie.

Katarzyna Kazimierowska
07.07.2020