Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

To nie był film. Przestępcy z całego świata złapani w sieć

Amerykańskie FBI, Europol oraz służby federalne Australii i 15 innych krajów poinformowały o zakończeniu trwającej od 2019 r. operacji „Zielone Światło”, znanej również pod nazwą „Tarcza Trojańska”. Amerykańskie FBI, Europol oraz służby federalne Australii i 15 innych krajów poinformowały o zakończeniu trwającej od 2019 r. operacji „Zielone Światło”, znanej również pod nazwą „Tarcza Trojańska”. Australian Federal Police / Zuma Press / Forum
12 tys. zhakowanych telefonów należących do ponad 300 syndykatów kryminalnych ze 100 krajów i ok. 800 aresztowanych – to bilans jednej z największych międzynarodowych operacji antynarkotykowych w historii.

Skala projektu była tak wielka, że trudno w ogóle uwierzyć w jej realność. Bardziej przypomina fragment hollywoodzkiego scenariusza niż raport z prawdziwej akcji policyjnej. We wtorek amerykańskie FBI, Europol oraz służby federalne Australii i 15 innych krajów wspólnie poinformowały o zakończeniu trwającej od 2019 r. operacji „Zielone Światło”, znanej również jako „Tarcza Trojańska”.

W jej ramach rozprowadzano wśród kryminalistów telefony komórkowe zainfekowane specjalną aplikacją ANOM, stworzoną przez FBI i pozwalającą na przechwycenie wiadomości niezależnie od ich formy.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >