Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Miliarderzy w rakietach

Bilet na statek Bransona ma kosztować 250 tys. dol. Bilet na statek Bransona ma kosztować 250 tys. dol. Getty Images

Dokładnie 11 lipca z lotniska w stanie Nowy Meksyk poszybuje w górę, z początku z pomocą samolotu, a potem samodzielnie, rakieta Unity z sześcioma osobami na pokładzie, by osiągnąć wysokość 90 km uznaną przez Amerykańską Agencję Lotnictwa za granicę przestrzeni kosmicznej. Jednym z pasażerów będzie właściciel korporacji Virgin Galactic, która rakietę wyprodukowała, angielski przedsiębiorca miliarder Richard Branson. Astronauci – poza Bransonem, dwóch pilotów i troje specjalistów z jego firmy, w tym instruktorka astronautyki Beth Moses, pierwsza kobieta, która poleciała w kosmos na prywatnym statku kosmicznym – przez 4 minuty znajdą się w stanie nieważkości.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022