Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kwadratura delty

Nie ma innej rady na wzięcie pandemii w ryzy, przypominają eksperci WHO, jak powszechne szczepienia. Nie ma innej rady na wzięcie pandemii w ryzy, przypominają eksperci WHO, jak powszechne szczepienia. Reuters / Forum

Ton pandemii nadaje indyjski, bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa. Delta dotarła już do ponad stu krajów i – jak mówi dr Tedros, dyrektor generalny WHO, Światowej Organizacji Zdrowia – jest niebezpieczna, ewoluuje i mutuje, zaraża w społeczeństwach z małą i z dużą liczbą w pełni zaszczepionych. Aczkolwiek akurat oni – pokazuje to przykład bardzo sprawnie szczepiących Izraela i Wielkiej Brytanii – są nieźle chronieni i w mniejszym stopniu transmitują wirusa. Ryzyko spada więc przede wszystkim na tych, którzy nie chcieli albo nie mieli okazji przyjąć żadnego preparatu.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022