Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Dziecięca zbrodnia Kanady

Calgary, jeden z kilkunastu zdewastowanych kościołów. Calgary, jeden z kilkunastu zdewastowanych kościołów. EAST NEWS

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na terytoriach rdzennych mieszkańców Kanady, First Nations, nieznani sprawcy podpalili już cztery kościoły. W całym kraju celem ataków padło ponad dwadzieścia świątyń. Zniszczono liczne symbole związane z Kościołem, m.in. pomnik Jana Pawła II, na którym pojawiły się krwawe odciski dziecięcych dłoni. Władze podejrzewają, że to efekt ujawnienia kolejnych makabrycznych faktów związanych z działaniami miejscowego Kościoła katolickiego.

Tylko w ostatnim tygodniu zidentyfikowano 182 dziecięce groby w pobliżu dawnej Misji św.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021