Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Hybrydy Łukaszenki

Obóz dla uchodźców w Podbrodzie, 40 km od Wilna. Obóz dla uchodźców w Podbrodzie, 40 km od Wilna. EAST NEWS

Litwa wprowadziła stan wyjątkowy, chce sprawniej zatrzymywać imigrantów, którzy w tempie dziesięciokrotnie wyższym niż w zeszłym roku przechodzą przez zieloną granicę z Białorusi. Litewskiej minister spraw wewnętrznych Agnė Bilotaitė napływ po 100–150 osób dziennie przypomina wojnę hybrydową, jaką białoruski uzurpator Aleksandr Łukaszenka próbuje prowadzić z sąsiadem z północy, gdzie azyl znalazła antyłukaszenkowska opozycja.

Nie ma wątpliwości, że przerzut obywateli m.in. z Afganistanu, Iraku, Iranu, Kamerunu i Syrii organizowany jest przez urzędników i pograniczników.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022