Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Haiti się pogrąża

Na 11 mln mieszkańców przypada tutaj 300 specjalistycznych łóżek szpitalnych i nie ruszył program szczepień, bo trudno spełnić warunki techniczne. Na 11 mln mieszkańców przypada tutaj 300 specjalistycznych łóżek szpitalnych i nie ruszył program szczepień, bo trudno spełnić warunki techniczne. Orlando Barria/EFE / PAP

Po zabójstwie prezydenta, w pogłębiającym się chaosie, władze Haiti wystąpiły do ONZ i Stanów Zjednoczonych o przejęcie opieki nad infrastrukturą kraju. Prezydent Jovenel Moïse został zastrzelony nocą w swojej rezydencji przez trzydziestoosobową bojówkę Kolumbijczyków, pewnie na zlecenie któregoś z rywali. Opozycja utrzymywała, że już dawno skończył kadencję, a ociągał się z rozpisaniem wyborów, parlament nie działał, premier był tymczasowy, a przewodniczący Sądu Najwyższego zmarł na covid.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021