Świat

Czekając na deltę

Tajlandia długo opierała się epidemii, ale za sprawą delty zmaga się z pierwszą intensywną falą. Tajlandia długo opierała się epidemii, ale za sprawą delty zmaga się z pierwszą intensywną falą. Oscar Siagian / Getty Images

Zmieniają się zasady pandemii, wariant delta koronawirusa zweryfikował m.in. skuteczność chińskich szczepionek. Częściowo zrezygnowały z nich Tajlandia i Indonezja, bo dwie dawki preparatu Sinovac nie ochroniły personelu medycznego, który będzie dostawał trzecią dawkę, byle innej produkcji. W obu krajach na covid chorują w pełni zaszczepieni medycy, w Indonezji zmarło przeszło tysiąc pracowników tamtejszej służby zdrowia, wśród nich byli także zaszczepieni. Obywatele nadal będą otrzymywali Sinovac, ale szczepienie będzie powtarzane innymi preparatami.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021