Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Przyziemny marzyciel

MEKSYK: Prezydent Lopez Obrador – kłopoty marzyciela

Zwolennik AMLO w masce-podobiźnie prezydenta na wiecu z okazji rocznicy jego wyboru. Zwolennik AMLO w masce-podobiźnie prezydenta na wiecu z okazji rocznicy jego wyboru. Fernando Llano/AP / EAST NEWS
Na półmetku prezydentury Andrésa Lopeza Obradora pierwsze rozliczenia. Śmiano się, że będzie kolejnym Mesjaszem tropików. A kim jest? Kim chciałby być?
Jako burmistrz miasta Meksyk Andrés Obrador zaskarbił sobie sympatię także tym, że żył jak przeciętny obywatel z klasy średniej, inaczej niż poprzedni włodarze.Eneas De Troya/Wikipedia Jako burmistrz miasta Meksyk Andrés Obrador zaskarbił sobie sympatię także tym, że żył jak przeciętny obywatel z klasy średniej, inaczej niż poprzedni włodarze.

Ktoś kiedyś powiedział, że jest jak abstrakcyjny obraz: każdy widzi w nim to, co chce. Od paru miesięcy prezydent Andrés Manuel López Obrador, w skrócie nazywany AMLO, jest w centrum uwagi. Tak w rodzinnym Meksyku, jak i za granicą: bliższą – USA, Kuba oraz dalszą – Hiszpania. Ostatnio – w związku ze sporami o obchodzoną właśnie 500. rocznicę podboju imperium Azteków przez Hiszpanię. Uważa, że kraj-spadkobierca kolonizatorów powinien przeprosić za okrucieństwa konkwisty, o czym napisał w liście do króla Hiszpanii.

Polityka 35.2021 (3327) z dnia 24.08.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Przyziemny marzyciel"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022