Świat

Biskup na wybojach

Hiszpański biskup odchodzi ze stanu duchownego

Xavier Novell Xavier Novell Kiko Huesca/EFE / Forum

Rezygnacja 51-letniego biskupa Xaviera Novella, „ze względów czysto osobistych”, wywołała spore poruszenie w Hiszpanii. Bo to postać medialna wyrazista, swego czasu najmłodszy biskup w historii hiszpańskiego Kościoła (ledwie 40 lat), cudowne dziecko ewangelizacji. Spekulowano, że ten ultratradycjonalista nie mógł wytrzymać w postępowym Kościele Franciszka. Aż poważny portal Religión Digital przyniósł potwierdzone u źródła rewelacje, że biskup związał się z 38-letnią rozwódką, psycholożką, ekspertką od satanizmu i autorką książek erotycznych („przeniesiemy się w świat psychopatii, sekt, sadyzmu i szaleństwa.

Polityka 38.2021 (3330) z dnia 14.09.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Biskup na wybojach"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021