Świat

Szarpanina Bidena

Kłopoty Joe Bidena

Joe Biden Joe Biden Evelyn Hockstein/Reuters / Forum

Wiadomo było, że prezydentowi Bidenowi trudno będzie rządzić w obliczu silnej opozycji Republikanów w Kongresie, gdzie Demokraci mają minimalną przewagę. Liczono jednak, że przeforsuje przynajmniej ustawy budżetowe, uchwalane zwykłą większością głosów. Tymczasem okazało się, że ma największe kłopoty z własną partią, w której lewe skrzydło nie może się dogadać z umiarkowanym centrum. W ubiegłym tygodniu lewicowi Demokraci zablokowali w Izbie Reprezentantów ustawę o naprawie infrastruktury – uchwaloną już w Senacie z poparciem części Partii Republikańskiej – domagając się przegłosowania najpierw ustawy o pomocy dla rodzin i walce ze zmianą klimatu.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Szarpanina Bidena"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021