Świat

NATO wraca na granicę Kosowa

Kosowo: granica z Serbią pod ochroną NATO

Wojska KFOR NATO na granicy serbsko-kosowskiej. Wojska KFOR NATO na granicy serbsko-kosowskiej. Laura Hasani / Reuter / Forum

Wszystko przez rejestracje samochodowe. Jeszcze dziesięć lat temu na terenach Kosowa zamieszkanych przez Serbów trudno było znaleźć samochód z tablicami rejestracyjnymi: Serbowie traktowali je jako okupacyjne i odmawiali ich montowania. Jeździli albo na starych, często jeszcze jugosłowiańskich, albo żadnych. Później, gdy Serbia (ta właściwa), starająca się do pewnego stopnia ignorować istnienie kosowskiego państwa, zaczęła wydawać również rejestracje dla Kosmetu (oficjalna nazwa spornego regionu) – Serbowie zaczęli znów jeździć z tablicami.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "NATO wraca na granicę Kosowa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021