Świat

Sława mistrzom!

UKRAINA: Mistrz i patriota

Ołeksandr Usyk przed walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Ołeksandr Usyk przed walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Andrew Couldridge/Reuters / Forum
Bokser Ołeksandr Usyk, nowy mistrz świata wagi ciężkiej, tak jak kilku innych ukraińskich sportowców powinien być dumą miejscowych patriotów. A dla wielu jest problemem.
Po wygranej walce z Anthonym Joshuą.ITAR-TASS/PAP Po wygranej walce z Anthonym Joshuą.

Ołeksandr Usyk wstrząsnął światem bokserskiej wagi ciężkiej. To kolejny Ukrainiec, który dochrapał się zwycięskich pasów w tej kategorii, po obu Kliczkach: Witaliju i Władimirze. Na początku października posłał nie tylko na deski, ale i do szpitala wielkiego – dosłownie i w przenośni – Anthony’ego Joshuę, odbierając mu pasy kilku organizacji: WBA, WBO i IBF.

Ogłoszony „ukraińskim kozakiem” 34-latek chętnie ten wizerunek podtrzymuje. A to fryzurą na glacę, a to osełedcem, który czasem sobie zapuszcza, a to wąsami dochodzącymi aż do dolnej szczęki.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Sława mistrzom!"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021