Świat

Koniec Babisza?

Wybory w Czechach. Czy premier Babisz odejdzie?

Zwycięskie ugrupowania wezwały już prezydenta, aby powierzył misję tworzenia rządu pochodzącemu z Brna katolickiemu intelektualiście i profesorowi politologii Petrowi Fiali (na fot. w środku). Zwycięskie ugrupowania wezwały już prezydenta, aby powierzył misję tworzenia rządu pochodzącemu z Brna katolickiemu intelektualiście i profesorowi politologii Petrowi Fiali (na fot. w środku). EPA / PAP

W Pradze szykuje się zmiana władzy: oligarcha Andrej Babisz, który w atmosferze skandali korupcyjnych kierował krajem przez ostatnie cztery lata, przegrał wybory. Nieznacznie zwyciężyła centroprawicowa koalicja SPOLU, która jednak zapowiada wspólny rząd z ugrupowaniem Partii Piratów i samorządowców (trzecie miejsce), co da temu sojuszowi przewagę w parlamencie. Oba ugrupowania wezwały już prezydenta, aby powierzył misję tworzenia rządu pochodzącemu z Brna katolickiemu intelektualiście i profesorowi politologii Petrowi Fiali.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec Babisza?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021