Świat

Kurz ustępuje

Austriacki kanclerz ustąpił

Sebastian Kurz Sebastian Kurz Lisi Niesner/Reuters / Forum

Niepewna przyszłość Babisza w Czechach to nie koniec problemów populistów w naszej części Europy. W sobotę ze stanowiska ustąpił kanclerz Austrii Sebastian Kurz. To efekt zeszłotygodniowej rewizji m.in. w urzędzie kanclerskim i ministerstwie finansów. W czasie śledztwa w innej sprawie prokuratura trafiła na ślad ogłoszeń z 2016 r. zamieszczanych za partyjne pieniądze w popularnych bulwarówkach w zamian za ich redakcyjne „wsparcie” młodej ekipy Partii Ludowej kierowanej przez Kurza.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Kurz ustępuje"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021