Świat

Pac Man wyzywa Duterte

Manny Pacquiao na prezydenta

Manny Pacquiao Manny Pacquiao Apu Gomes/AFP / EAST NEWS

Bokser Manny Pacquiao, czy Pac Man, bożyszcze Filipińczyków, posiadający osiem mistrzowskich tytułów, ogłosił, że teraz do kompletu chce zostać prezydentem. Od 2016 r. jest senatorem, od niecałych dwóch przewodził centrolewicowej rządzącej partii PDP-Laban prezydenta Rodrigo Duterte, ale po licznych słowach krytyki pod adresem głowy państwa, głównie dotyczących jego prochińskiej polityki, przeszedł do konkurencyjnej frakcji. Ogłosił, że „potrzebny byłby tu ktoś o silnych pięściach”.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Pac Man wyzywa Duterte"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021