Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kogo może poślubić księżniczka

Holandia: czy księżniczka może poślubić kogo chce?

Catherina-Amalia Catherina-Amalia Patrick van Katwijk / Getty Images

Księżniczka Catherina-Amalia, najstarsze dziecko króla Niderlandów Wilhelma-Aleksandra, która w grudniu będzie obchodzić 18. urodziny, może poślubić kobietę i nie straci prawa do tronu. Analogicznie każdy przyszły monarcha może zawrzeć związek małżeński z osobą tej samej płci. Tak orzekł premier Mark Rutte w odpowiedzi na pytanie posłów parlamentu. Zainteresowało ich, czy ograniczenia dotyczące małżeństw członków rodziny królewskiej – rozmaitym restrykcjom podlegają także inne europejskie domy monarsze – sztymują z normami i wartościami współczesności.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Kogo może poślubić księżniczka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022