Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Anty-Orbán

WĘGRY: Kim jest rywal Orbána

Péter Márki-Zay Péter Márki-Zay Attila Kisbenedek/AFP / EAST NEWS
Niespodziewanym kandydatem węgierskiej opozycji na premiera będzie konserwatysta Péter Márki-Zay. Czy Viktor Orbán ma już z kim przegrać?
Podczas kampanii Péter Márki-Zay powiedział, że popiera małżeństwa osób LGBT i opowiada się za rozdzieleniem Kościoła od państwa.Forum Podczas kampanii Péter Márki-Zay powiedział, że popiera małżeństwa osób LGBT i opowiada się za rozdzieleniem Kościoła od państwa.

Burmistrz 44-tysięcznego miasteczka, żarliwy katolik i ojciec siedmiorga dzieci, były sprzedawca części samochodowych bez zaplecza politycznego i rozczarowany wyborca Fideszu – to on poprowadzi zjednoczoną opozycję przeciwko Viktorowi Orbánowi w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Kiedy rozmawialiśmy w maju, 49-letni Péter Márki-Zay wyróżniał się spośród innych kandydatów bezpośredniością. – Nie twierdzę, że opozycja jest lepsza od Fideszu – powiedział.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Anty-Orbán"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022