Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Suma złych wiadomości

Szczyt klimatyczny w Glasgow

Kryzys klimatyczny to fakt i wyzwanie, które stało się wiodącym tematem nie tylko polityk krajowych, ale także osią geopolityki. Kryzys klimatyczny to fakt i wyzwanie, które stało się wiodącym tematem nie tylko polityk krajowych, ale także osią geopolityki. Andy Buchanan/AFP / EAST NEWS

Przełożony o rok ze względu na pandemię szczyt klimatyczny ONZ COP 26 rozpoczyna się 31 października w szkockim Glasgow. Wydarzenie budzi wielkie emocje jako „szczyt ostatniej szansy” na przyjęcie zobowiązań, które powstrzymałyby wzrost temperatury atmosfery na poziomie 1,5 st. C powyżej średniej dla epoki przedprzemysłowej. Taki cel został wyznaczony w wynegocjowanym w 2015 r. porozumieniu paryskim, a sposobem na jego osiągnięcie jest redukcja emisji gazów cieplarnianych: dwutlenku węgla, metanu i podtlenku azotu.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Suma złych wiadomości"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022