Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Dobra niemiecka policja

NIEMCY: Opowieści z ośrodka dla uchodźców z polsko-białoruskiej granicy

Ośrodek przejściowy w Eisenhüttenstadt. Uchodźcy liczą, że choć powinni być zawróceni do Polski, uda im się zostać w Niemczech. Ośrodek przejściowy w Eisenhüttenstadt. Uchodźcy liczą, że choć powinni być zawróceni do Polski, uda im się zostać w Niemczech. Agnieszka Hreczuk
Z Białorusi przez Polskę do Niemiec trafiają już tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu. Bezpieczni czują się dopiero za naszą zachodnią granicą.
Ogrzewane namioty dla nowoprzybyłych nocą.Agnieszka Hreczuk/Polityka Ogrzewane namioty dla nowoprzybyłych nocą.

Riwan, lat trzy, nie odstępuje Sabaha. Tak jakby ciągle się bał, że może go stracić z oczu. Wśród uciekinierów krążyła wiadomość, że jakaś mała dziewczynka przepadła w lesie. Najgorszy był strach o dzieci – o Riwana, sześcioletnią Hervin, ale i Laviego i Horikora, 12- i 14-latka. – Bałem się, że się zgubią albo zachorują. Albo umrą z pragnienia – mówi tata Sabah łamanym angielskim. Pod koniec września w podlaskich lasach jeszcze nie było mrozu. – Piliśmy wodę z liści, czasami z jakiegoś strumienia.

Polityka 45.2021 (3337) z dnia 02.11.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobra niemiecka policja"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022