Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Krok do przodu, krok do tyłu

Joe Biden: rok po wygranej

Okładka tygodnika „The Economist” w rok po wyborach w USA. Okładka tygodnika „The Economist” w rok po wyborach w USA. materiały prasowe

Amerykańska Izba Reprezentantów Kongresu poprawiła trochę samopoczucie Joe Bidena, uchwalając wreszcie długo wałkowaną ustawę o naprawie infrastruktury. Ustawa, wcześniej przegłosowana w Senacie, przeznacza bilion dolarów na publiczne inwestycje w modernizację dróg, mostów i rozszerzenie sieci szerokopasmowych łączy internetowych, co stworzy także mnóstwo nowych miejsc pracy. To pierwszy od miesięcy sukces prezydenta, którego słupki sondażowe dołowały ostatnio wskutek przeciągającej się pandemii, rosnącej inflacji, chaosu z nielegalnymi imigrantami na granicy i fatalnego wizerunkowo wycofania wojsk z Afganistanu.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Krok do przodu, krok do tyłu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022